Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

icon | 08.12.23 13:40:47  |  (8.0.25) | František Šimák   Ať žije KSČ a náš soudruh prezident.
Milý Galapetře ( pokud nosíš futrál na ???? doufám, že je tam skutečně máš.) Jen pro přehled 1 nebyl jsem jiskřička 2 nebyl jsem pionýr 3 nebyl jsem v SSM 4 nebyl jsem v KSČ a ani jsem nebyl v STB Pouze v roce 1968 až 70 jsem byl členem skautu v Broumově. Z naší rodiny nebyl nikdo ve straně a prožili jsme celkem spokojený život. "Jedinou černou ovcí " naší rodiny byl můj dědeček pocházející z Náchoda který se podílel na založení místní KSČ ovšem pro nesouhlas se směřováním strany z této roku 1929 vystoupil.V tom samém roce vystudoval práva na Karlově univerzitě ( pochopitelně si tenkrát studium všichni platili ) Po vystudování šel pracovat do státní správy. Postupem času a díky kariérnímu růstu prošel celkem čtyři oblasti, aby byl v roce 1945 na vlastní žádost přeložen do Broumova. Zde byl jako vrchní finanční rada šéfem berního úřadu. ( dnes obecní úřad 2 ) V listopadu roku 1950 mu byl zvýšen platový výměr, aby v zápětí na konci prosince byl bez řádné výpovědi přeložen do nekvalifikované pracovní pozice. Akce inteligence do výroby. Prošel si jako sanitář v nemocnici, dělník v Olivětínské cihelně a poté ve Vebě v barvírně. Těžce tuto situaci nesl. Byl z chudých poměrů a sám si na studium musel vydělat. Nakonec s podlomeným zdravím skončil v invalidním důchodu. V té době splácel dům v hodnotě 37 000 Kč a měl čtyřčlennou rodinu. Takže mé pokřikování na agenta ( dnes bohužel prezidenta ) má své opodstatnění. Je mi bytostně jak to říct slušně odp. nesympatický včetně jeho manželky a jejich působení v KSČ v minulosti. A tam kde oni dva působili včetně rodičů Pávka museli být mikroskopem prověření a říkalo se kování komunisté. V Broumově bylo v tomto období více obětí komunistické zlovůle. Pamatuji si na Dufkovi, Chaloupkovi a v neposlední řadě přátelé naší rodiny Štollovi, kteří zde byli nuceně přesídleni z Hradce Králové kde pan Štolla byl prezidentem krajského soudu. Myslím, že se všichni jmenovaní a určitě i mnoho dalších po příjezdu kariérního ne komunisty do Broumova obraceli v hrobě. A ke mně jako k stb. Když jsem v Praze taxikařil bylo mi stb nabídnuto lukrativní taxikaření u hotelu s tím že mi do vozu nainstalují odposlech a já budu informovat o pohybu osob. Můžete nahlédnout do evidence osob spolupracujících a mé jméno tam zaručeně nenajdete. Tyto osoby jsem později potkával na protivládních demonstracích, kterých jsem se pravidelně zúčastňoval od roku 1987 Dnes s odstupem času a možností srovnání obou režimů bych si hodně rozmýšlel jestli bych se choval stejně. Ač mě komunisté vadili určitě se chovali ke státu s větší zodpovědností. Měli jsme zlato, nebyli jsme zadlužení a všechny firmy a továrny patřili nám. Tak Galapetr to jen abys byl v obraze. Nejsem žádný hrdina jen nenechám plivat do tváří lidem od člověka jako je pávek.

Předchozí příspěvek   |  Další příspěvek
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra