Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 06.12.23 22:15:50  |  (8.0.25) | petr   Ať žije KSČ a náš soudruh prezident
„Ať žije KSČ a náš soudruh prezident. Děkujeme, že jste přijel. Strana je na vás hrdá," ozval se zástupu starší muž v modré čepici, když prezident s chotí míjel vánoční strom.

Starší muži, ať jsi kdo jsi, máš můj respekt.

Věci se musí nazývat pravým jménem, a bolševik je prostě bolševik.

Ora et labora.
icon | 07.12.23 10:41:42  |  (8.0.25) | petr   Re
A od kdy se bolševici modlí?
icon | 07.12.23 11:57:57  |  (8.0.25) | Ivan   hlupáku
34 let po 1989 to nikoho nezajímá
icon | 07.12.23 11:58:08  |  (8.0.25) | petr   re
Miloš Zeman komunista, alkoholik = nevadí
Andrej Babiš komunista, STBák = nevadí
Petr Pavel voják, komunista = vadí

a ty petře jsi duševní mrzáček a s tebou ta partíčka dementu, kteří dělají ostudu a nic o tom nevědí. S velkou pravděpodobností si ještě nebyl na světě, když komunisti skončili a teď rozdáváš rady a moudra. Jestli komunisty pamatuješ, tak jen lituješ, že si se nestal také STBákem, jako tvůj životní idol Andrej a neposíláš lidi do vezení. S tvým malým rozhledem a lehkou iniocii by z tebe byl užasný kádrovák.
icon | 07.12.23 15:51:52  |  (8.0.25) | petr   Agent Pávek
„Pavel by neměl být prezidentem kvůli své komunistické minulosti a kvůli tomu, že ji relativizuje. Zpravodajský kurz, který studoval, organizovala nejtajnější část vojenské rozvědky. Měl štěstí, že přišel listopad 1989,” Petr Blažek
icon | 08.12.23 08:24:15  |  (8.0.25) | Galapetr   řvoun na náměstí
Ten rádoby hrdina, co vykřikoval na náměstí, vypadal a choval se jako vzorový důstojník stb! Je jasné, že tato verbež nemůže generála Pavla vydejchat, protože si na Hradě přáli svého soukmenovce Babiše
icon | 08.12.23 13:40:47  |  (8.0.25) | František Šimák   Ať žije KSČ a náš soudruh prezident.
Milý Galapetře ( pokud nosíš futrál na ???? doufám, že je tam skutečně máš.) Jen pro přehled 1 nebyl jsem jiskřička 2 nebyl jsem pionýr 3 nebyl jsem v SSM 4 nebyl jsem v KSČ a ani jsem nebyl v STB Pouze v roce 1968 až 70 jsem byl členem skautu v Broumově. Z naší rodiny nebyl nikdo ve straně a prožili jsme celkem spokojený život. "Jedinou černou ovcí " naší rodiny byl můj dědeček pocházející z Náchoda který se podílel na založení místní KSČ ovšem pro nesouhlas se směřováním strany z této roku 1929 vystoupil.V tom samém roce vystudoval práva na Karlově univerzitě ( pochopitelně si tenkrát studium všichni platili ) Po vystudování šel pracovat do státní správy. Postupem času a díky kariérnímu růstu prošel celkem čtyři oblasti, aby byl v roce 1945 na vlastní žádost přeložen do Broumova. Zde byl jako vrchní finanční rada šéfem berního úřadu. ( dnes obecní úřad 2 ) V listopadu roku 1950 mu byl zvýšen platový výměr, aby v zápětí na konci prosince byl bez řádné výpovědi přeložen do nekvalifikované pracovní pozice. Akce inteligence do výroby. Prošel si jako sanitář v nemocnici, dělník v Olivětínské cihelně a poté ve Vebě v barvírně. Těžce tuto situaci nesl. Byl z chudých poměrů a sám si na studium musel vydělat. Nakonec s podlomeným zdravím skončil v invalidním důchodu. V té době splácel dům v hodnotě 37 000 Kč a měl čtyřčlennou rodinu. Takže mé pokřikování na agenta ( dnes bohužel prezidenta ) má své opodstatnění. Je mi bytostně jak to říct slušně odp. nesympatický včetně jeho manželky a jejich působení v KSČ v minulosti. A tam kde oni dva působili včetně rodičů Pávka museli být mikroskopem prověření a říkalo se kování komunisté. V Broumově bylo v tomto období více obětí komunistické zlovůle. Pamatuji si na Dufkovi, Chaloupkovi a v neposlední řadě přátelé naší rodiny Štollovi, kteří zde byli nuceně přesídleni z Hradce Králové kde pan Štolla byl prezidentem krajského soudu. Myslím, že se všichni jmenovaní a určitě i mnoho dalších po příjezdu kariérního ne komunisty do Broumova obraceli v hrobě. A ke mně jako k stb. Když jsem v Praze taxikařil bylo mi stb nabídnuto lukrativní taxikaření u hotelu s tím že mi do vozu nainstalují odposlech a já budu informovat o pohybu osob. Můžete nahlédnout do evidence osob spolupracujících a mé jméno tam zaručeně nenajdete. Tyto osoby jsem později potkával na protivládních demonstracích, kterých jsem se pravidelně zúčastňoval od roku 1987 Dnes s odstupem času a možností srovnání obou režimů bych si hodně rozmýšlel jestli bych se choval stejně. Ač mě komunisté vadili určitě se chovali ke státu s větší zodpovědností. Měli jsme zlato, nebyli jsme zadlužení a všechny firmy a továrny patřili nám. Tak Galapetr to jen abys byl v obraze. Nejsem žádný hrdina jen nenechám plivat do tváří lidem od člověka jako je pávek.
icon | 08.12.23 16:13:55  |  (8.0.25) | Pepin   Křikloun na náměstí
Tak pane Šimák, co jste tím pokřikováním chtěl vlastně dokázat? Že by pro vás byl lepší prezident Babiš? Nějak vám nerozumím a po přečtení vašeho příspěvku už vůbec ne. Příště běžte hulákat na fotbal. Tam zapadnete mezi ostatní velikány.
icon | 08.12.23 17:19:37  |  (8.0.25) | petr   Re
Pan František nemusí nikomu nic dokazovat. Řekl panu Pavlovi pravdu hezky z očí do očí. Narozdíl od vás????. Palec nahoru, pane Františku!!
icon | 08.12.23 19:34:31  |  (8.0.25) | petr   re
Františku, jak píši v úvodu, máte můj respekt.

Zdejších pomatenců si nevšímejte, nemusíte nikomu nic dokazovat. Nucené přesídlování lidí na Broumovsko je pro mne nová informace, a jen mne utvrzuje v tom, že komunisti byly zrůdy, které Broumovsko po odsunu dorazily.

Pro pamětníky.. nevíte něco o zdejších lidových milicích? Slyšel jsem, že v jedné nejmenované místni firmě měli "hnízdo".
icon | 08.12.23 21:21:39  |  (8.0.25) | Zvědavý občan   Petr re
Kde asi ve Vébě. A nebýt těch pomatenců tak nejste ani Vy. Je spousta knih o Broumovsku jen si je vyhledat a přečíst, Zajímavé čtení.
icon | 08.12.23 21:36:34  |  (8.0.25) | petr   re
Nejmenovaná Veba, děkuji za upřímnost.

O Vebě a LM jsem slyšel plno zajímavých, ale zde myslím nepublikovatelných věcí.

Můžete mi nějakou knihu doporučit? Děkuji.
icon | 08.12.23 21:49:33  |  (8.0.25) | petr   re
Po ukončení vysoké vojenské školy ve Vyškově roku 1983 Pavel začínal u výsadkového vojska. Přihlášku do KSČ podal v roce 1983 a po dvouletém kandidátství byl 13. února 1985 do strany přijat. Později se stal předsedou základní organizace KSČ.

Roku 1988 sloužil jako výsadkář-průzkumník u vojenského útvaru VÚ 8280 v Prostějově. K 1. květnu 1988 byl v hodnosti kapitána velitelem 3. výsadkové průzkumné roty 1. výsadkového průzkumného praporu v rámci 22. výsadkové brigády speciálního určení. Na konci srpna roku 1988 se Pavel před nástupem na postgraduální kurz stal členem Zpravodajské správy Generálního štábu.

V posudku k propůjčení medaile Za službu vlasti roku 1988 byl hodnocen jako TŘÍDNĚ UVĚDOMĚLÝ A POLITICKY VYSPĚLÝ, napomáhající prosazovat vedoucí úlohu strany mezi podřízenými, dobře zabezpečující bojovou pohotovost jednotky a odvádějící „vytrvalou, obětavou a příkladnou práci“.
icon | 09.12.23 06:06:41  |  (8.0.25) | Zvědavý občan   Petr re
Naše Broumovsko
icon | 09.12.23 08:35:06  |  (8.0.25) | Karlos   Prezident
Prezidenta jsem nevolil, oba pro mne byli nevolitelní.
Jsme opět banda připosranců. Buďme rádi,že je tu alespoň jeden
člověk, který se nebojí veřejně ozvat.. Bohužel jediný.
icon | 09.12.23 15:59:18  |  (8.0.25) | Galapetr   Pro Františka Šimáka
Omlouvám se, ve filmech vypadají estébáci jako Vy.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra