Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 03.01.19 20:38:48  |  (0.91.232) | Pepin   Silnice Pasa
Je fajn, že ve stoupání máme dva jízdní pruhy, avšak cestáři udržují pouze ten pomalý. Tzn. že pokud v něm uvázne např. kamion, tak jej stejně neobjedete, protože rychlý pruh je plný sněhu, případně břečky. A třeba na podzim je plný listí a nečistot. Tak by bylo skvělé kdyby i rychlý pruh byl občas ošetřen. Když už jej tedy máme.
icon | 04.01.19 08:24:36  |  (1028:9940:) | Šela   je to pravda
Buď je neschopný místní dispečer(tak jej vyměňme), a nebo jsou chlapi líný jezdit Pasa 2x. Ono by stačilo jet středem pruhů a byly by ošetřeny oba. Kromě jiného by se tolik nesolily krajnice. Ale kdo ví, jaké mají stupidní předpisy od Kraje nebo státu!!!
icon | 04.01.19 15:39:25  |  (0.91.232) | Pepin   SÚS KHK, obvod Broumovsko
Dnešního dne /pátek/ začalo na Broumovsku sněžit kolem 11 hod. Když jsem o půl dvanácté přijížděl přes Pasa k Broumovu tak byly všechny silnice bílé a cestáři nikde. Řekl jsem si: Jsou asi na obědě, což bych chápal. Po příjezdu do Broumova jsem však celou četu zastihl, jak asfaltuje v zatáčce u autoškoly Fiedler. Pokládali asfalt přímo do sněhu! Ne neuvěřitelné které vemeno jim rozděluje práci a v době sněžení je pošle asfaltovat. Příště je při kalamitě třeba pošle natírat zábradlí!
icon | 05.01.19 09:32:20  |  (1028:83bc:) | Jirka   Pasa a zatáčka
Přátelé taky se rád přidám do této diskuze. Jak píše Pepin, včera jsem také odjel z Broumova. Okolo půl 13 silnice průjezdná. Cesta do Hradce a a zpět až po Polici v pořádku. Od Police katastrofa!!! V Hradci a cestou zpět chumelilo a potkal jsem 3 silniční vozy které preventivně sypaly sůl. Tady? NIC!!! Až když jsem šel spát okolo 22 hodiny jsem zahlédl oranžové majáčky a slyšel mlaskat silnici. Je to hezké, že silničáři myslí na to aby v noci bylo posoleno a čisto. JENŽE PÁNOVÉ!!! Převáženě se jezdí ve dne!!! A nepochopím argumenty, že když chumelí tak nejezdíme.

A zatáčka u Autoškoly? To je taky ukázka kvality práce. Před měsícem a půl zmizel kanál. Dalo se projet ikdyž to také nebylo ideální. Po měsíci a půl byl zaasfaltovaný kus v takovém stavu, že sem radši jezdil v protisměru!!!! Hrůza!!!!
icon | 05.01.19 13:40:03  |  (0.91.220) | M. Pohl   Údržba silnic v působnosti SÚS KHK, obvod Broumov
I já si dovolím sdělit své zkušenosti s údržbou silnic spadajících pod působnosti SÚS KHK, obvod Broumov.15 let (až do r.2012) jsem téměř každodenně a celoročně autem dojížděl do zaměstnání do Náchoda: Musím konstatovat, že jak letní, tak i zimní údržba komunikací v porovnání se zbylou částí okresu, případně v porovnání se sousedními okresy z mého pohledu patřila k nejhorším. Jsem schopen pochopit, že členitost Broumovska a zimní podmínky mohou být tvrdší, ale nejsem přesvědčen, že je to jenom v tom. Jezdíval jsem většinou kolem 5:45 z Broumova a mnohokrát se stalo že silnice na Pasách byla zimní údržbou netknutá a to středisko údržby je odtud na dohled. A tento stav obvykle pokračoval až po Mýto a někde mezi Mýtem a Kozinkem, kde se nejspíš dělí cestmistrovské úseky, tak jako když člověk přijel do jiného světa. Silnice rozsolená a případně shrnutá až do Náchoda. To nemluvím o tom, jak to vypadalo (a vypadá) třeba se sekáním příkopů při letní údržbě. Často jinde už měli posekáno, jen na Broumovsku ještě ani nezačali. Teď jsem 6 let v důchodu a jak je vidět z příspěvků, ale i proti předchozím létům z méně časté vlastní zkušenosti, nic moc se nezměnilo.
icon | 05.01.19 13:49:58  |  (0.91.220) | xy   silnice
Opačný směr: po Adršpach tankodrom- od křizovatky nad Continetalem rozsolená, vyhrnutá silnice.
icon | 05.01.19 18:56:20  |  (5.86.19) | ff   .....
...tak na ty naše silničáře nebuďte tak zlí.Vždyť přece víte jak se v létě namakali,když prořezávali kolem silnic a dělali si dřevo domů na zimu.No a teď zima přišla,tak si přeci trošku toho tepla ze dřeva musí užít......a vy by jste je chudáky hnali do práce.že se nestydíte........
...na jaře nám zase ty stromy co kolem cest vyrostou prořežou a uvidíte,bude se vám to líbit.....
icon | 05.01.19 21:09:38  |  (28.68.78) | Jirka   Silnice a chodníky ve městě
Za ty roky co jezdím autem do Broumova,tak žádně zlepšení co se týká údržby silnic hlavně v zimním období.A to nemluvím o situaci v centru města.Chodníky mizerně odklizené a nebo nedostatečně udržované.
icon | 08.01.19 10:03:28  |  (25.129.180) | Martin   silnice
Chodníky po Broumově jsou masakr. zajímalo by mě jaký inteligent vede technický, pač předpokládám, že o svém revíru nemá nejmenší potuchy. Z kanclu se to asi lehce vše řídí, ale co takhle se jí někdy projít po městě a vyzjistit situaci.
icon | 08.01.19 13:11:12  |  (25.131.64) | Pavel   Pláčete na špatném hrobě
Přátelé,
pláčete na špatném hrobě. Zde to nikdo nevyřeší.
Vyjděte z anonymity, zvedněte se ze židle a zajeďte na obě instituce:

Údržba silnic KH kraje https://uskhk.eu/kontakt/vyrobni-utvar/
Cestmistrovství Broumov, 734 864 429, dispecer.br@suskhk.cz.

Technické služby města, Smetanova 178, Broumov
https://www.broumov-mesto.cz/kontakty/os-1007/p1=3442

Problémy vyřešíte podstatně rychleji
icon | 12.01.19 15:54:35  |  (0.78.243) | J.Sehnal   silnice region CHKO
Dobrý den všem
Dnes mě jeden s kamarádů upozornil na diskuzní Broumovské forum a tak jsem nelenil a přečetl si vaše názory na údržbu silnic na Broumovsku. Moc dobře mi při čtení vašich příspěvků nebylo a bohužel jsem si všiml že většina z vás co nešetří silničáře se neumí ani podepsat pod svůj a to zdůrazňuji svůj názor. Pokud mohu ze své zkušenosti říct tak na silnici udržované posypem solí což je úsek Meziměstí,Otovice přes Polici nad Metují po Bezděkov patří mezi vzorové. Pokud se trochu zamyslíte a uznáte že tato vzdálenost není zrovna malá a tak nemůže v případě sněžení byt vozidlo údržby všude a ne zrovna tam kde právě někdo z nás stojí. Pokud se podíváme na úseky udržované v CHKO kde je povoleno pouze posyp štěrkem je tím i údržba složitější a taky pro posádky sypačů o dost nebezpečnější z důvodů členitého terénu. Chtěl bych některé z vás vidět jak se pouští na cestu plnou sněhu a ledu s autem co váží 18t věřte je to hrdinské a tak by si zasloužily trochu úcty od vás všech. Jak už jeden z vás napsal zda je na silnicích ve zprávě ÚS Broumov problém je možnost to nahlásit na dispečink kde v zimním období je nepřetržitá služba na tel. 734864429 kde bude váš telefonát zapsán a situace se začne hnedle řešit. bohužel ani dispečer nemá očí všude a tak bude jen rád za vaší informaci. Závěrem jen chci napsat že kluci co řídí ta auta by taky zasloužily od vás uznání .
Přeji krasný den
icon | 14.01.19 09:08:13  |  (1028:9940:) | Šela   Pro SUS
Vážený pane Sehnale,
myslím si, že není důležité, kdo konkretně něco říká, ale co říká. Chápu, že díky CHKO máte spoustu problémů. Kdo je nemá. Ale všimněte si, že prvotní, dalo by se říct stížnost, byla na silnici II. třídy č. 302 a 303 přes Pasa. To je to, co nás trápí nejvíce. Ranní cesta na Náchod po náležitě neošetřené silnici, která je hlavním tahem, a vede Vám přímo kolem střediska !!! Hlavně, že máme předpovědi počasí, kameru přímo na vrcholu Pasou! Zde máte podněty od řidičů a bylo by dobré, se nad nimi OPRAVDU zamyslet a přijmout nějaká opatření. Jinak Vám děkuji, že pečlivě ošetřujete nejen zatáčky, ale i rovné úseky, kde fouká.
icon | 14.01.19 13:31:35  |  (2.142.49) | Sehnal J.   silnice Pasa
Dobrý den,

Jsem rád za váš názor a potěší i malá pochvala která patří hlavně klukům.. Co se týče silnice na Pasa můžu říct že je udržována jako prioritní a pokud se to třeba nikomu z vás nezdá a podle vašich názorů není udržován rychlí pruh tak to není pravda,.auto určené na tuto údržbu se opravdu točí i podle potřeby třeba třikrát. Můžu říct s klidným srdcem že se posádky co mají tuto trasu na starosti o ní starají až příkladně ale jak se říká větru a sněhu neporučíme. Pokud mohu říct za sebe tak dva měsíce nazpět probíhá údržba na tomto úseku už nepřetržitě a dle potřeby i celou noc s tím aby vám všem byla maximálně ulehčeno cestování nejen do práce ale i pro záchranné složky které každý z nás občas bohužel potřebuje.Jen bych nerad opomněl že takto jsou upravované dnes a denně všechny úseky v kompetenci US Broumov. Za vaše názory děkuji a budu se těšit nejen na ty špatné reakce ale i na ty příjemnější.
Pěkný den všem
icon | 15.01.19 02:03:44  |  (83.165.38) | Přihlížející   Předpověď
Chtěl bych se zeptat, zdali preventivně solíte hlavní tah, když předpověď hlásí, že bude sněžit? Takto to je běžné jinde, tak by mě to zajímalo. Děkuji za odpověď.
icon | 15.01.19 10:12:22  |  (2.142.49) | Sehnal J.   silnice Pasa
Dobrý den,
Preventivní nasolení se používá hlavně při předpovědi náledí a mrznoucích srážek v případě že je předpovídáno možné sněžení záleží na situaci na silnicích a také v jakém to je čase. Pokud se týká spadu sněhu je vozidlo schopné výjezdu po naložení ihned dle potřeby a tím že je posypová sůl při aplikaci zkrápěna solankou je účinnost posypu okamžitá. Prvotně odjíždí sypač na úsek Pasa a poté nasleduji další úseky na udržovaných trasách jemu přidělených dle momentální potřeby a výskytu intenzity srážek. Předpokládám že tyto informace postačí jako odpověď a přispějí k vašemu porozumění na složitost práce při údržbě silnic.
Pěkný den všem
icon | 19.01.19 20:11:02  |  (0.91.220) | Petr   Pro p Sehnala
Zdravím vás, vaše vysvětlení dává smysl, ikdyž se obávám že realita je naprosto někde jinde. Příklad: Ve středu jsem se vracel ve večerních hodinách z HK. Po vlakové nádraží v Polici nad Metují byla silnice naprosto sjízdná i ve vyšších rychlostech. Silnice byla pouze mokrá. Teplota po CELOU DOBY jizdy 1-2°C Pak mě v první zatáčce ještě před Petrovicema trošku auto ujelo ale řekl jsem si dobrý.Pak ale zbytek cesty až do Broumova jsem jel maximálně 40 km/h. Silnice namrzlá, neposolená a silničáři nikde. Teplota byla stále 1-2 °C. Nevím kde se stala chyba, ale takhle je to vždy. I za chumelení je všude jinde sjízdnost bez problémů a od petrovických zatáček problém.
Pochopil jsem, že zřejmě máte něco společného se silničáři a nebo jim fandíte. Můžu prosím znát váš názor na demontáž a po měsíci a půl následnou opravu kanálu u autoškoly? Opět je to na vyhýbání!!! Mám pak silničářům poslat fakturu za tlumiče, klouby a možná proraženou gumu a disk? To neumějí udělat kvalitně svou práci?
icon | 19.01.19 22:55:47  |  (0.91.220) | šťoura   pane Sehnale
Broumovsko má samozřejmě spoustu km silnic, ale..
Odečtěte vesnice, kde se silnice v zimě neudržuje a stejně je protáhne ranní autobus. Odečtěte silnice jako je např. Hnyčická rovinka, které klidně týden počkají. Nestojí za nic a dají se objet. Co trasa Broumov-Martínkovice-Božanov, ve větru se silnice ztrácí hned za sypačem.
Vážně není možné udržovat hlavní tahy? Není možné požádat o jedno auto navíc a několik pracovních míst?

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra