Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 04.02.18 13:40:28  |  (418:4014:1) | petr   Nová petice
Tak jsem byl oslovený, abych podepsal petici pro zákaz pro nákladní dopravy přes Otovice. Ničí se prý tak nejen silnice, ale jsou ohrožovány i domy, životy lidí a likviduje se tím i podnikání lomu v Rožmitále.
Napadlo mně:
- silnice v Otovicích je druhé třídy, stejně třeba jako v Pěkově, jakou petici sepisují Pěkováci. Silnice v Rožmitále je třetí třídy (v příšerném stavu) - Rožmitalští si nestěžují na provoz z lomu? To samé v Božanově, tam doprava z lomu nevadí?
- Otovičáci mohli mít léta novou silnici i s chodníkem. Místo toho, aby starosta pomohl s výkupem pozemků pro chodníky, nakupuje pozemek pod bývalou železnicí a shání televizní štáby aby se vyplakal před kamerou. Teď si na to pozval i pana Malíka - spasitele Broumovska.
- o minulosti a budoucnosti želeniční trati se píše jinde, škoda mluvit.
Nepodepsal jsem.
icon | 09.02.18 18:30:55  |  (.134.14) | Ondřej   Zakažme všechno
To já bych naopak zakázal všechno, protože silnice přece jsou postaveny jen tak z rozmaru, jako kus umění ve veřejném prostoru. A lidi by po nich furt chtěli něco vozit, no hrůza pomyslet. Zakázal bych cyklisty auta, autobusy, náklaďáky, taky vlaky, letadla bych odklonil a pro jistotu bych zakázal vycházet i lidem. Pak kočky konečně ovládnou svět :)

Jé a nešlo by použít takový ty košíky, jak v nich v Africe nosí věci na hlavě? Že by takhle nosiči nosili ten kámen přes Otovice? Mohli by chodit i okolo vesnice, za barákama, aby nepoškodili asfalt :)

Nesouhlas s peticí i se starostou Otovic. Ale je pravda, že v takto unikátní přírodě by se měla aspoň část zboží povinně vozit po železnici.
icon | 13.02.18 14:57:55  |  (5.86.9) | Jiří Malík   Petice má smysl
Petiční právo je dáno demokracií. Možná se s demokracií nemůže část veřejnosti nejen na Broumovsku vyrovnat, ale to na věci naštěstí nic nezmění. Ano, snažím se pomoci Broumovsku již desetiletí a autor příspěvku číslo jedna se trefil do černého, i když to asi myslel ironicky, o tom spasitelství :-). Když už to zmínil, jen dvě konkrétní kauzy, když už se musím obhajovat sám. Mnozí asi vzpomenou záchranu pitné vody v Polické pánvi, kdy jsem prosadil spolu s panem Kopeckým z Broumova (a s Honzou Piňosem ve vedení Správy CHKO) namísto již připraveného zavezení skládky Pasa její skutečně ekologickou likvidaci odvozem. Tam si ani Křiničtí a další (kam mrak znečištění mířil) nemuseli peticí stěžovat. Broumovsko (a stovky dalších měst a obcí v ČR) spolu s mnoha kolegy jsem také zachránil před průzkumem hydraulickým štěpením. Obé zachránilo škody v řádu desítek miliard (spodní odhad ceny sanací možných havárií na vodách), pokud lze vůbec cenu pitné vody ohodnotit - já myslím, že ne. A Otovice? Je vidět, že zejména první pisatel neví přesně (nebo to ví naopak velice dobře), o co tu běží a manipuluje veřejností, protože vytahuje ne všechny a navíc jen účelově zkreslené info a srovnává hrušky a brambory. Pravda je takováto: od začátku otevření se Polsku (které jsem jako jeden z prvních prosazoval) se obce, Správa CHKO i podnikatelé shodli a shodují dosud, že by polský tranzit přes území broumovské kotliny byl chybou. Přesto se přechody nakonec otevřely rozumně do 3,5 tuny - se souhlasem Meziměstí, Broumova i Otovic a tuším i později se souhlasem místního svazku obcí. Pak, aby se vyšlo podnikatelům vstříc, opět i Otovice souhlasily, se otevřely přechody (a opět souhlasím, je to ekologicky rozumné, než aby se muselo objíždět bůh ví kam) do 6 tun. Pak ale nastalo období, kdy od roku 2013 začal pan Matěj z broumovského silničního úřadu udělovat výjimky nad tento limit dokonce bez omezení. A tam začal kámen sporu - do řízení o výjimkách nebyla totiž v rozporu se správním řádem přizvána ani obec Otovice. Pan Matěj protiprávně a opakovaně vyloučil obec z účasti v řízení - kdy bylo možné, že by došlo k dohodě - a protiprávnost před pár týdny dokonce potvrdil i ombudsman!!. Nebylo přizváno ani město Broumov, přestože se jich obou výjimky týkaly nejvíce, ale město Broumov o to nikdy neusilovalo. Ad srovnání "Pěkov": všichni předpokládají, že naše, česká doprava bude českými lidmi trpěna, je to do jisté míry oprávněné. Ale je vždy na místních lidech, co jsou ochotni ještě akceptovat a co už ne. Pokud je něco začne obtěžovat, měli bychom respektovat jejich právo se tomu demokratickými prostředky vzepřít, a ne jim toto právo upřít a ještě křičet, že to je banda zpátečníků, či jak nás různě jisté kruhy (léta neprávem) očerňují. Spíše je otázkou proč tuto "Pěkovskou" apod. kartu pisatel vytáhl. Každý nechť usoudí sám. ALE: hlavně přes Broumov a Otovice se vozí tranzitně kámen z lomu - ne Pěkov, přestože všechny obce i CHKO TRANZIT z POLSKA odmítají!! A: smysl výjimek obecně je, aby byly udělovány opravdu jen v krajní nouzi. Ale silniční správní úřad je vydává jako permanentky, dokonce bez omezení tonáže (takže tato doprava generuje velké škody!!), zpočátku bez časového omezení. Pokud by hlučné soupravy nastoupily i u vašich (a navíc překračují limity ČR pro hluk, což pan Matěj i přes upozornění odmítá řešit) domovů o půl šesté ráno, jak se stává v Otovicích a jezdily i v době tam, kde vaše děti chodí do školy, možná, že byste nakonec petici podepsali velice rychle. Takže mohu říci, že situace eskalovala natolik, že obrana práv občanů peticí, je velmi mírnou formou proti úřadu, který ignoruje a obchází práva těch, jež nejvíce svým rozhodnutím ublíží, či se jich dotkne. Celá kauza je ještě daleko složitější. Poznámka k obnovení trati do Polska. Nikdo se Otovic neptal, když rušili spojení do Polska. Nikdo se neptal, když zrušili vlaky do Otovic. Obnovu trati já osobně podporuji 20 let. Ale ne jen pro nákladní dopravu. A to hrozilo se štěrkem z Polska. Opět by se obce nikdo neptal, kolik by jezdilo vlaků a zase by to obec odnesla nejvíc. Proto zastupitelstvo obce odkoupilo část pozemku, aby mohlo hovořit do toho, jak se bude doprava odvíjet. Ale nejsou to Otovice ani občané Otovic, kdo brání otevření železnice do Polska, naopak - za těchto nových podmínek toto otevření navrhují, jak správně navrhuje pisatel číslo 2. Ad Rožmitál: jistě není chybou občanů Otovic, že nikdo neopraví cestu v Rožmitále a jistě není chybou silničního úřadu, abych byl spravedlivý, že polský štěrk je levnější, než ten český. Ale tyto anachronismy by neměl odnášet občan, ani příroda. Mělo by se hledat skutečné řešení, které nalezne maximální spokojenost jak podnikatelů, tak občanů. Ale to nikdo nehledá. Proto se nedivte, že se to snažíme iniciovat peticemi. Protože nám na zdraví obyvatel naší domoviny a zdraví naší přírody záleží. P.S.: nevím, zda lidem doprava z lomu v Rožmitále vadí, myslím, že ano, ale je dost rozdíl, když máte možnost pracovat v lomu, a daně z komu jdou do obecního rozpočtu, než když tomu tak není. Proto bych si myslel, že míra tolerance Rožmitálských občanů může být vyšší. Ale reálná data, kolik se vozí či vozilo z rožmitálského lomu neznám, jakými vozidly - zda to jsou i mnohatunové traktory a náklaďáky s návěsy - neznáme. Možná je zná úřad, možné nikdo. A ani to není naší chybou. Poslední věc: je-li občan dle legislativy ČR obtěžován nad míru obvyklou (tj. v případě Otovic, kdy řada lidí kupovala zde domy, žádná těžká doprava tu nejezdila) má právo se dle ústavy bránit. A na závěr, abych opravil poslední domněnku pisatele pod jménem Petr: pan starosta Otovic nepláče před kamerou, ale je nucen konstatovat tento neakceptovatelný stav už jen proto, že se nelíbí občanům Otovic ani zastupitelstvu. Mají na to plné právo a pokud mohu za ty roky soudit, co pana starostu znám, je to jeden z nejlepších starostů, jaké za mou dlouho kariéru ve veřejném prostoru znám. Ad pan Ondřej: jak je vidět, Váš pohádkový příběh o lidech, kteří chtějí všechno zakázat, se rozplynul a vaše dojemná nadsázka, jež má patrně z úkol oslavit budovatelský rozvoj za každou cenu, abych vám nadsázku platil, spíše ukázala míru vaší neznalosti reality a faktů.
icon | 13.02.18 20:50:35  |  (1028:9940:) | realista   no to je počteníčko..??
Kdo nezná pana Malíka, Piňose a další jejich spoluekoteroristy, tak možná uvěří. Spousta informací v nesrozumitelném chumlu. A tak nás všechny tato pseudoekogrupa tahá za nos celá léta a ještě jim k tomu spousta nevědomců tleská.
icon | 14.02.18 07:22:12  |  (6.155.12) | F.   věrozvěst
Je to další v věrozvěst,který ví, kde je dobro pro nás všechny. Bývalé Centrum Broumov (starý pivovar předělaný na kulturní centrum- pro neznalé mladší) je dokladem jejich praktické činnosti...
icon | 14.02.18 13:59:14  |  (25.130.228) | Berka   obyvatel Otovic
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, to hodnotíte pana Malíka, jako osobu, nebo jeho názor- přeprava kamene přes Otovice? A můžete mi říci vy, kde je to dobro pro nás všechny?
Náš obývák, začíná cca 2,5m od kol projíždějících traktorů, a to náš dům není zdaleka nejblíž cestě. Těžko budete v Otovicích hledat někoho, kdo bydlí u silnice a řekne, že je všechno v pořádku.Taky zde nenajdete metr krajnice, která není utržená a není na ní vzorek náklaďáku.Za to samozřejmě nemohou řidiči těchto strojů, když se míjejí, tak se tam prostě jinak nevejdou, takže radši chodit příkopem.Ano v zimním období je to snesitelnější,větrá se nárazově a frekvence a počet strojů je nižší ale bude jaro a bude se zase jezdit od rána do noci. Můžete si i vyvětrat, jestliže vám nevadí oblaka prachu a rámus, že neslyšíte jeden druhého. Byl jsem svědkem toho, že se náklad plachtoval, jen když se v obci objevila policie.Sami se na Y..T...- Otovice lom (já to netočil) můžete přesvědčit, že tento kámen skoro nepráší.
Letní grilování? Pohoda koukáte na traktory, které tonáží o dost překračují tonáž mostku uprostřed obce, bordel, rámus, za zády polští, ale i čeští cyklisté, sic nemohou dýchat, ale slyšíte je na kilometr. Když náhodou narazí na domorodce v autě, který se vrací po "cyklostezce", účelové komunikaci domů, počastují ho nějakou tou nadávkou (to dělají především obyvatele Broumova), inu dobře se nám tu žije. A děti, ty z důvodů bezpečí, začnu do školy posílat po řece.
Takže, až zase potkáte někoho s takovou peticí, prosím neberte ohled na lidi, kterých se to týká, však on se jich stejně nikdo na nic neptá, a směle do uplakaného starosty a ekoteroristy Malíka, protože jde určitě především o ně!
A kde žijete vy pánové? Můžete vůbec tento problém objektivně posoudit? Nebo chcete jen napadat lidi, kteří se vám nelíbí?
Přeji klidný den!
icon | 14.02.18 14:33:49  |  (0.90.114) | Broumovák   Otovice
Nevím nevím jestli bude Otovicim nejak platná nějaká petice,protoze pokud vim je tam zákaz pro nákladní vozidla,né pro traktory a nejmenovaná firma v broumove nakoupila Tatru na traktorovych papirech,a pokud současná legislativa umožnuje přepis nákladních vozidel po menší úpravě na traktory tak se tam bude vesele jezdit dál a nebude nikdo potřebovat žádná povolení
icon | 15.02.18 11:06:30  |  (25.130.228) | Berka   jo jo
Co jeden vymyslí, druhý hned och-o-obejde. Myslím, že jediná odlišnost od náklaďáku je, že když přijede k poli, může přepnout do režimu traktor, tak je to traktor tečka. Jediná výhoda pro Otovice- první tři měsíce nebudou mlátit sajtny. A jezdit se asi vesele bude, když někdo koupí TRAKTOR, tak musí vědět, jestli pro něj bude mít práci, takže, že by tenhle ten byl ten věrozvěst, jak se tu píše výš?
icon | 15.02.18 12:51:27  |  (67.104.143) | Chalupář   Souhlas s Petrem
Není někde odkaz na tu petici, docela rád bych se na ní podíval. Mám to chápat tak, že nákladní doprava po silnici III třídy (tedy nejnižší kategorii silnic) v délce 5,8 km z lomu Rožmitál do Broumova je v pořádku a stejná doprava po silnici II třídy v délce 6,7 km od od hranic v Otovicích do Broumova lidem už vadí. V obou obcích žijí a bydlí lidé, takže se dá předpokládat, že pokud to lidem v Rožmitále nevadí, tak se v případě změny ozvou i oni. Navíc, pokud se stejný náklad přepraví do Broumova ze směru od Náchoda, je to navíc 23 km po silnicích v CHKO dalšími městy a obcemi, které mají již nyní výrazně větší dopravní zatížení než Otovice. Ten náklad do Broumova bude nutné stejně přepravit, tak jaká je v tom logika?

Píše se tady o tom v jakém špatném stavu je silnice v Otovicích, tak se jeďte podívat v jakém stavu je silnice z Broumova do Rožmitálu. Na mnoha místech mezi stromy neprojedou dvě auta vedle sebe a ničí se auta a stromy. Proč je na silnici do Otovic omezení na 6 tun a není stejné omezení i na silnici do Rožmitálu? Proč vadí panu Malíkovi problém v Otovicích a stejný problém jinde ignoruje?
icon | 15.02.18 15:48:23  |  (0.90.65) | broumovak   preprava kameni
Proc se p.starosta Otovic tak vehementne branil vlakove preprave???Dnes by byl klid a nepsalo by se tady o blbostech.
icon | 16.02.18 08:21:30  |  (25.130.228) | Berka   blbost
Ano, omezení 6t, je na hraničním přechodu s Polskem, v Rožmitále takové nemají, protože nemají přechod,že.
Velký rozdíl je, když vám rámus, spojený s lomem, přispívá do obecního rozpočtu, nebo když to plní kapsu jen dvěma firmám.
Že někdo při opravách vozovky zvolil špatný postup a nastříkal stávající podklad živicí a zasypal drtí, za to v Otovicích nemůžeme.Takže, když si nestěžují v Rožmitále, nesmíme se ozvat ani v Otovicích?
Je mi úplně fuk, jestli pan N. a pan H. chtějí ušetřit na materiálu, když je to na úkor lidí. Souhlasit s tím může jen ten, koho se to opravdu netýká.Mě už to se...., dům budeme splácet do 60 let a u toho poslouchat tenhle randál.
Ale máte pravdu, nebavme se o blbostech, jsou důležitější věci, třeba akce na máslo, né?!
icon | 17.02.18 12:12:11  |  (60:1:1::41) | petr   jak to je?
Jak čtu celou diskusi, tak je to klasika jako všude. Chci, aby už konečně byla postavená dálnice, ale nesmí vést kolem mého dvorku.
Je tu mnoho emocí, ale strašně málo faktů. Ať už konečně vylezou Otovice s počty náklaďáků, které jezdí. Je jich v průměru 5 nebo 500 za den?
Kdo a kolik toho vozí? Vyjádření ombudsmana je tajné?, proč ho nemohu nalézt na stránkách Otovic?
Ještě k tomu štěrku, před několika lety se v Broumově sypaly ulice a chodníky štěrkem ze Šonova a to bylo všude bláta. Tak proč nevyužít možnosti používat kvalitnější a možná i levnější posyp z Polska jako to dělá SÚSka na silnicích Broumovska? Proč bych si nesměl dovézt z Polska náklaďák štěrku na dvorek z Polska, když je lepší než ten zdejší, stejně jako to dělám třeba s máslem?
Ano, vadí mně, když jedu do Náchoda za „traktorem“ Bezedosu se štěrkem a předjedu ho až před Hronovem. Ale stejně mně vadí jezdit obráceným směrem za soupravou s pískem pro betonárku v Jetřichově. Proč by se nemohl pro Broumovsko vozit štěrk a písek z Polska, když je to blíž a asi i levnější? K čemu nám je potom Schengen?
icon | 17.02.18 21:35:18  |  (2.10.195) | Petr David   Řekl bych,
že je potřeba najít si ve slovíku slovo koleje.
icon | 18.02.18 10:07:34  |  (0.9.123) | Jaroslav Havel   pro petra s malym p
Na par týdnů bych poslal ty traktory-tahače přez náměstí v Broumově a pokud se nezdržujete práve tam, tak ještě okolo Vás. To by zazněla jiná písnička a Broumov by sepisoval petici za ukončení "obchvatu" přez náměstí. Jediné s čím souhlasím tak s příkladem o dálnici a mém dvorku. Jen s tím, že pro dálnice nejsem, protože máme dost hustou železniční síť. Jak pro osobní tak nákladní dopravu.

Proč má význam podporovat české zemědělce, výrobky ( kamenolomy )? Protože jsme češi. Doporučuju rozhovor s M.Zemanem z roku 1990, jako by mluvil o dnešní době.

https://www.youtube.com/watch?v=npdwj7MipjA

Příklad s mikrovlnkama. Vy si jedťe do Merlina koupit německou-čínskou vrtačku Bosch a já si radší koupím česko-činskou Narex.

Co by mě zajímalo, až ty traktory-tahače někoho zmrzačí, jestli dojde k nějakým omezením jako na trase Otovice-Broumov...
icon | 18.02.18 10:45:22  |  (25.130.228) | Berka   štěrk
O kvalitě tohoto kamene moc nevím, spíš z doslechu, než že bych měl nějaké konkrétní údaje, ale slyšel jsem pravý opak, levnější to ano, ale kvalitnější je prý z Rožmitálu.
Kolik tun se vozí, to ví jen ten, kdo ho vozí, takové údaje se k obyčejným lidem nedostanou.Kolik jezdí denně náklaďáků to se také různí- ve stavební sezóně a mimo ni. Nemám čas si sednout k oknu a počítat. Od firmy v Broumově jezdili dvě soupravy a dva traktory, nevím jak dlouho trvá točka, lom - Broumov, ale odhad 1h, v sezóně od 6, třeba do 21 hod, takže každou hodinu prázdný tam, a plný zpět, (prázdný dělá o mnoho větší rámus). A Bezedos - podle toho kam naváží, Jetřichov, nebo Poříčí, ale párkrát to taky stihne. A to vše při plném provozu, který zde také není zanedbatelný. Víc by mohla prozradit kamera ve Velké Vsi, která byla namontována a nyní již demontována, prý z důvodu sčítání, kvůli umístění úsekového radaru, škoda jen že to nebylo v sezóně. Písek mám takový pocit, se zde vůbec nevozí. A nejde přece o nějaký štěrk na dvorek, tím by se nikdo nezabýval. Toto je x tisíc tun, co tudy projedou.
Ano, každý má na toto svůj názor a já tu zde píšu jen ten svůj, nemíním napadat ty vaše, jen chci, aby jste mohli posoudit situaci ze všech stran, taky mě mrzí, že stejný názor jako já, má mnoho lidí v Otovicích, ale do diskuzí se nezapojují.
Prosím nezlobte se, za můj názor na mě.
Přeji krásný den.
icon | 18.02.18 18:58:16  |  (8.150.222) | jup   Názor
Tak jsem si celou diskuzi přečetl a sám přispěji svým názorem.

Úplný zákaz dovozu kamene z Polska je bohužel nesmyslný. Na Broumovsku, ne-li na celém Náchodsku, vzroste cena kamene jako suroviny pro stavby. Tím automaticky podraží i stavby. K tomu aby nedošlo ke zvýšení ceny kamene, by byla potřeba nějaká náhrada. Rožmitál? Božanov? Takže všechny "traktory" by musely změnit svojí trasu a otravovat někomu jinému život. Ať už v Rožmitále nebo Božanově.

Řešením by neměl být úplný zákaz, ale částečné omezení. Mohl by se omezit počet jízd jednoho "traktoru". Dejme tomu na 6 jízd (3x naložený, 3x prázdný). Dále by se to dalo omezit na časový interval, kdy by mohly traktory projíždět.

Chápu, že život u silnice je náročný, ale nikdo vás tam nenutí bydlet. Trošku tu parafrázujete tu větu: "Koupil jsem barák u řeky a řeka mi ho vyplavila. Jak je to možné?!" Každý druh bydlení nese svoje úskalí. Při koupi baráku jste se měl možná zamyslet nad úskalími tohoto bydlení.

Řekl jsem toho dost. Dalo by se na tohle téma debatovat. A apeluji na občany Otovic. Nezakazujte hned všechno. Pokuste se domluvit s majitelem "traktorů" a zkuste s ním probrat řešení tohoto problému. V případě neshody se obrátit na příslušné orgány, které by měli jednat v zájmu občanů.
icon | 18.02.18 21:52:20  |  (2.10.195) | Petr David   alternativa
S tou koupí domu v nějakých podmínkách to zase tak jednoznačné není. Historicky vzato tady mnoho domů vzniklo po vybudování kolejí nebo jinak, trasa je nějakých 200m od obydlí. Kámen se tady kdysi vozil, někde mám dokument. Není tedy potřeba kohokoli nutit, existuje (existovala?) alternativa, navíc se mohla spláchnout s osobní dopravou.
icon | 19.02.18 09:40:01  |  (25.130.228) | Berka   nikdo vás nenutí
Ano,mělo by to tak být, když je levnější materiál, bude levnější provedení stavby, jenže přímá úměra nefunguje takto vždy. V praxi je běžné, že firma vysoutěží zakázku, za cenu, za kterou ani není schopné stavbu provést, i když to dobře ví a pak nastupují vícepráce.
Pro traktory tu zákaz není, a tak nikdo nemusí jednat, kolik jich tu projede. Pro náklaďáky, jsou uděleny výjimky, které uděluje příslušný orgán v Broumově,ten ale s nikým jednat nemusí a asi ani nechce.
Navíc se bojím doby, kdy přijde zástupce nějaké jiné firmy na Broumovsku a bude se domáhat stejných podmínek, jako mají tyto firmy, aby byly podmínky konkurence vyrovnané, a asi by byl v právu, nebo koupí traktor a bude jezdit také.
Tuším, jsou to tak dva roky, ale úplně přesně nevím, do Otovic přijel tehdejší pan hejtman Franc, jednat o záměru opravy místní komunikace. Toto jednání se mi nelíbilo, bylo vyhrocené, plné emocí, tehdy se tam hodně křičelo, a debatu to moc nepřipomínalo. Ale přece jsem si něco odnesl, a to odpověď na jednu otázku: Můžete nám zaručit, že po opravě, nezmizí dopravní značka s omezením náklaďáků? Odpověď: Toto vám nikdo zaručit nemůže! Takže, by dávalo smysl, že oprava by byla provedena kvůli tranzitní dopravě, ne kvůli turistickému ruchu a obslužnosti, jak se každý domníval.
Nikdo vás nenutí tam bydlet! A to myslíte vážně? Můj otec pochází z Otovic, měl jsem tu babičku a po její smrti, jsme sem od jara do zimy jezdili na chalupu, v roce 98 jsme se sem, z Broumova, za klidem přestěhovali na trvalo, našel jsem si zde družku, a rozhodl se zde zůstat.V době, kdy jsme kupovali dům, neexistoval žádný Schengen, doprava z Polska byla tak třetinová a místo lomu byl za hranicemi velký kopec. Toto srovnávat s povodní, je víc než hloupé, i když si za povodně můžeme víceméně také sami, neuváženými zásahy v krajině, ale to je zase jiné téma. Takže mi prosím řekněte, opravdu se odsud stěhovat já?
icon | 01.03.18 13:50:27  |  (0.90.68) | Broumovák   Reakce na příspěvek p. Malíka
Po přečtení obsáhlého příspěvku p. Malíka jsem dospěl k názoru, že asi žije ve vakuu... Vypadá to, že je ze stejného hnízda jako p. Piňos, který se demonstrativně přivazuje ke komínu nebo ke stromu. Pan Malík si dá ještě "gól do vlastní branky"tím, že starostu Otovic označí "za jednoho z nejlepších starostů, které zná". To si asi myslí jen on. Neznám nikoho, kdo by měl na toto stejný názor. Ostatně na Otovicích je to vidět. Když tam jedete, tak to tam vypadá jako v 50. letech, kde nic tu nic...
icon | 02.03.18 16:00:08  |  (0.9.123) | Jaroslav Havel   Pro Broumovaka
Ty... Broumovaku, to nam ma starosta rozdat na jare kazdymu dva kyble vapna abysme si nahodili stity? Abys mel lepsi pocit az si pojedes nakoupit do polska levnejsi maslo??? Nevim kdo tady zije v jiny dimenzi.
Premluv bromovskej klub podnikatelu, at nam konecne zvednout platy na uroven apon co je za kopcem smer HK a pak budou i Otovice hezci na pohled. Takhle je kazdej rad, ze ma na opravy aby mu to nespadlo na hlavu.
Ono ani Broumov neni zadna hitparada na pohled.
A priste se zkus podepsat, broumovaku je plno.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra