Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 16.12.14 00:04:19  |  (0.90.135) | ombudsman   Změna provozovatele na Střeláku - jak rozhodovala rada
RM schvaluje uzavření nájemní smlouvy k nebytovému prostoru určenému k podnikání v budově č. p. 227, Střelnická ulice (zkráceně restaurace Střelnice) s obchodní společností BEDO Trade s.r.o., za jí nabídnuté měsíční nájemné ve výši 27 000 Kč, a to od 01.01.2015 na dobu určitou pěti let.

Nejzajímavější je však odůvodnění přijatého rozhodnutí:

a) ekonomický přínos – nabídka nájemného vybraného zájemce byla o 6,5 % vyšší než nejnižší nabídka a o 10
% nižší než nabídka nejvyšší,

Takže jednoduchým propočtem bylo nabídnuto: 1.pan Otman (30 tis.Kč), 2.pan Smetana (27 tis.Kč), 3.Vackovi (25,3 tis.Kč)!

b) účel využití – nabídky zájemců, kteří nebyli vybráni, obsahovaly závazek pokračování v provozování restaurace; nabídka vybraného zájemce obsahovala, dle vyjádření majetkové komise, nejucelenější záměr provozování restauračního zařízení (obdobně byly posouzeny i prezentace záměrů technického a personálního zajištění provozu),

Pozn.Vybráni nebyly pan Otman a Vackovi, kteří mají dlouholeté zkušenosti s provozváním restaurace, naopak pan Smetana nabídl nejucelenější záměr (tvrdí člověk, který se ve vedení pohostinství doposud neorientoval). Naopak pro Vackovi svědčí nynější oblíbenost a obsazenost Střeláku, která je toho objektivním důkazem! To jsem sám zvědav, co pan Smetana nabízí tak revolučního.

c) závazky zájemců směřující k zajištění kontinuity provozu restaurace – závazek vybraného zájemce byl nejvíce o 15 % delší než závazek zájemce, který nabídl nejkratší dobu nutnou pro zahájení provozu a závazek zájemce, který nabídl nejdelší nutnou dobu (a také nejvyšší nájemné), byl nejméně o 400 % delší než závazek
vybraného zájemce,

Z toho se dá usoudit, že Vackovi by pokračovali bez přerušení, pan Smetana to chce otevřít cca ve 3.týdnu v lednu a pan Otman by najel až na jaře 2015.

d) ekonomickou sílu zájemců – dle údajů z obchodního rejstříku je vybraný zájemce společností s ručením omezeným, zapsanou dne 10.07.2012, s doloženou účetní závěrkou za rok 2013, se základním kapitálem 200
000 Kč, uchazeč s nejvyšším nabízeným nájemným je společností s ručením omezeným, zapsanou
dne 16.05.2014 (účetní závěrku tak dosud doložit nemohl), se základním kapitálem 20 000 Kč, uchazeč s
nejnižším nabízeným nájemným je fyzickou osobou – uvedené údaje o něm tak nejsou dostupné.

Pozn.V podmínce výběrového řízení bylo, že zájemce nesmí být dlužníkem města. Toto splňují všichni 3 zájemci včetně Vackových. Zajímavá je rovněž účetní závěrka pana Smetany, který vykázal ztrátu ve výši 9 tis.Kč v roce 2013 a 30 tis.Kč v roce předchozím. (https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-detail?dokument=19926869&subjektId=689179&spis=635535)

Podle jakých kritérií se tedy rozhodovalo? Pan Smetana nevyšel z žádné jako nejlepší. Pan Otman chtěl otevřít až za cca 2 měsíce. A co Vackovi? V čem byli horší než pan Smetana???

Rozhodlo 1,5 tis.Kč/měs, nebo něco jiného? Každý ať posoudí sám.... !!!

Zároveň se omlouvám za dlouhý komentář, ale jinak to nešlo.

Plné usnesení rady zde:
http://www.broumov.net/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=1276&id_dokumenty=9489
icon | 16.12.14 21:14:02  |  (0.90.135) | Petr   Střelák
No, nebudu zde komentovat kdo a jak by měl nebo neměl výběrovku vyhrát, ale překvapuje mě, že se ombudsman staví za p. Vacka. Je možné, že už teď závazky splatil, ale já jen podle selského rozumu bych p. Vackovi pronájem po předešlých zkušenostech Střelák prostě znovu nesvěřil právě z toho důvodu, že byl dlouhodobým dlužníkem a i když peníze evidentně měl, tak neplatil a na závazky kašlal. Já bych do svého bytu, který bych třeba pronajímal nepustil znovu někoho, kdo mi neplatil nájem, i kdyby mi nasliboval cokoli. Spíš si myslím, že město mělo zakročit mnohem dříve, než se dluh vyšplhal do statisíců. Dlužník je jednou dlužník a hotovo. Jediné, co je mi líto je, že asi o práci přijdou holky od výčepu, které byly super (na rozdíl od Vacana). Toho když jsem viděl za pípou, tak jsem věděl, že obsluha nebude stát za moc...
icon | 17.12.14 14:25:56  |  (0.78.118) | baron   Střelák
Dám a pánové a co kdyby to bylo takhle? Třeba ne třeba ano? Názor si udělejte sami. Je tu hotel Ve.. hotel Ma……. který vlastní určitá skupina lidí. Tyto zařízení pokryjí určitou skupinu lidí a zajistí jím určitý servis. Ale této skupině která vlastní tyto hotely chybí ještě v portfoliu obyčejná hospoda pro řadové občany. Nemůže to být třeba tak že pan Smetana s.r.o. je jen nastrčená loutka? Tato skupina nebo město zainventuje opravu restaurace Střelnice a pak po pěti letech to město prodá firmě s.r.o. Je zvláštní že si někdo již nyní vynutil opravu toalet v této restauraci. Jak to bude asi pokračovat? A najednou zde je skupina která nevlastní jen dva hotely,ale bude mít i svoji hospodu pro řadové občany. A obyčejný lid bude spokojen jak se to za posledních pět let zvelebilo. Ale už jim nedojde že postupem času Broumov bude ovládat jedna skupina lidí. Jak se tato skupina dostala k politické moci? Sliby typu méně kriminality spolupráce s nepřizpůsobívými občany. Aby jsme se jednou nedivili? Jednoho dne nebudem souhlasit s jejich názory a staneme se taky nepřizpůsobivými my. Již nyní jsou v městské radě lidé kterým je jasně dáváno najevo kdo je v tomto městě pán. Doposud mněli pouze moc jako podnikatelé,ale nyní mají i politickou moc. Je to tak že někteří lidé umějí pravdu překrucovat tak,aby jím lidé uvěřili. Jaká je opravdu skutečnost? A co se týče restaurace Střelnice. Proč tuto restauriaci neprovozuje město a zisk nejde do městské kasy?
icon | 19.12.14 12:47:14  |  (1028:96cd:) | Martin   Jen tak dál.
Pěkně to tady nová rada roztáčí jen co je pravda. Opravdu pěkný postup vyběrového řízení.Muj pocit,že už připravený :-) A vyherce ?? Hamba hamba. Jedíná normální hospoda pro normální lidi a né snobská restaurace padne do ruky někomu kdo jí do pul roka zase může zavřít.Pán už měl pár záměrů a kdo zná tak ví,jak všechny dopadly. Souhlasím s baronem.

Jsem jenom zvědaví co zas velikáni ze shora vymyslí za další kravinu.Možná chcete vypadat jako,že něco děláte.Ale zatím všechno špatně.Tyto volby beru tak,že dopadly nejhůře jak vůbec mohli.Ještě se máme na co těšit.Jen tak dál.
icon | 20.12.14 23:23:52  |  (1028:96ca:) | maruška   Jen tak dál... to raději ne, Martine :-)
Teda nejsem zrovna češtinářka, ale "jsem zvědaví" a "volby mohli" :-) ... To chce přestat chodit do hospody a taky občas vystřízlivět :-)
icon | 05.01.15 23:42:40  |  (0.90.135) | štamgast   jsem zvědav...
Vážení přátelé,
nad výsledkem soutěže o provozování Střeláku se nebudu pozastavovat,ale opět se ukázalo,že žijeme v době kde peníze jsou moc,moc je pravda a právo,Jako dlouholetý pravidelný štamgast Střeláku,který by každému z minulých provozovatelů měl co vytknout a za některých dokonce i Střelák nenavštěvoval,bych jen rád řekl co pro mě jako štamgasta aspoň za posledních 12 let Střelák do teď byl a proč jsem tam chodil.Jako hospodský obědový strávník jsem prošel pár místních kuchyní a vrátil jsem se zpět a byl spokojen až do teď,dobrý pivo jak 10 tak 12,příjemná obsluha,dobrý štamgasti,cígo nebo doutníček,fotbaly-hokeje...prostě normální hospoda pro obyčejný lidi,štamgasty a nebo jen pro náhodný turisty.Takže ať už je to jak chce a s jakýmkoli záměrem,doufám jen,že nový provozovatel nepodlehne mámení doby či něčemu jinému a zůstane tu Střelák.....takovej jako byl.
icon | 07.01.15 15:05:26  |  (0.28.212) | david   taky štamgast
No spacáku tvůj oblíbený bramborový salátek asi nebude.
icon | 18.01.15 12:20:50  |  (9.26.3) | Ondřej Podzimek   Trestní stíhání
Jak to tady tak čtu, tak se radnice zachovala vyloženě nehospodárně. Vypsáním výběrového řízení, ve kterém chyběly základní podmínky pro provozoiání restaurace, a finálním výběrem vítěze, který byl jednoznačně nezákonný. Tzn. že porušila povinnosti přisprávě cizího majetku. Nechápu, proč tedy nekoná policie a proč není starosta ve vazbě (ovlivňování svědků). Jo a taky nechápu, proč mažete moje příspěvky, nic vulgárního ani urážlivého v nich nebylo. Spíš možná nepohodlného.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra