Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 16.07.16 07:52:56  |  (0.90.68) | popelnice   popelnice
V posledních Broumovských novinách je třídění odpadu věnováno několik článků. Souhlasím s nimi do poslední tečky. Odpad třídím důsledně, z každého pytlíku od housek vysypu mák, každý kelímek od jogurtu vymeju, každý obal pytlíku od čaje odnesu do kontejneru- samozřejmě nemyslím po jednom.
Za normálních okolností jsem ještě v posteli, když slyším popeláře. Tento týden jsem musela vstát dřív. Večer jsem dala ven popelnici z 3/4 plnou. ráno v ní byl pytel navíc, to by mi tak nevadilo. Jenže na něm ležela igelitka plná petflašek.
Co mám dělat, abych se vyhnula postihu města, že netřídím? Nemám tušení, kdo to tam dal. Ani jestli to tam náhodou nedává pravidelně. Mám si přivstat a dát ji ven, až uslyším popeláře na začátku ulice? Mám si večer vyfotit jak vypadala moje popelnice než jsem jí dala ven, abych měla případně důkaz? Jako by nestačilo, že i uvnitř domu si jí musím zamykat.

Tip pro MP- až budete kontrolovat počet popelnic na hlavu, zkuste začít dolní částí Máchovy ulice. Tam se občas ani nedá projet autem, jaká je tam hromada pytlů bez popelnic.
icon | 16.07.16 12:16:31  |  (0.90.74) | občan X   odpad
Jen mi je divné,proč vymýváte kelímky od jogurtu? To jako na vyhazovaný a tříděný odpad (kelímek) plýtváte pitnou vodou? Na jedné straně šetříte tříděním,na druhé plýtváte vodou....

Jinak k dotazu nemám smysluplné řešení.
icon | 16.07.16 14:01:33  |  (25.131.239) | jup   nápad
Jedině si počkat dokud se tam někdo neobjeví a pak mu říct, že jeho odpadky nejsou váš problém.
icon | 16.07.16 15:14:58  |  (0.90.68) | popelnice   jupe a občane X
No jasně, že když někoho chytnu, tak si servítky brát nebudu. Ale jak ho chytit? Hlídkovat celou noc se mi tedy nechce. Spíš bych brala odpověď z města, jak by tohle řešili. Když najdou v mojí popelnici plasty a já budu tvrdit, že nejsou moje.

Nevymývám je speciálně každý zvlášt. Hodím je ke dřezu a vypláchnu je ve vodě od nádobí. Kelímky by se neměly vymývat? Hliník od paštik ano.
icon | 23.07.16 17:51:44  |  (25.130.117) | Paragan   Proč?
Broumovské noviny, jsem nečetl, ale umím si představit, co tam bylo. Vezmu to z druhé strany. Proč bych měl třídit? V tomto kraji máme skoro nejdražší svoz komunálního odpadu. Máme taky skoro nejdražší daň z nemovitosti. Takže za ty peníze si snad můžu něco dovolit a užít. A mimochodem první ekologista, který se mi bude hrabat v popelnici, ať si sežene kamaráda na chirurgii.
icon | 10.08.16 11:29:39  |  (8.114.21) | Broumovák   for Paragan
Máš svatou pravdu. Jsou obce, ve kterých občané odpad třídí a za odměnu mají slevu nebo dokonce za svoz neplatí. Naši zastupitelé byli na "zkušené" na severu ohledně nepřizpůsobivých občanů a tak by tam měli zajet znovu ohledně třídění odpadů a plateb za svoz odpadů. A nejedná se jen o malé obce. Například Most a Teplice.
icon | 10.08.16 12:38:01  |  (0.90.67) | broumovák   popelnice
Nemusejí jezdit tak daleko. Stačí Nová Paka. Tam to funguje již několik let.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra