Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 02.11.15 20:10:24  |  (8.133.37) | Luděk   Lidl
Co nového kolem otevření po přestavbě???
icon | 03.11.15 06:25:49  |  (9.153.103) | mm   co nového?
už se tam na tebe v regálu směje hnus z Německa a nebo Polska v hezkém obalu, který se nedá jíst, ale ty si ho stejně koupíš, než aby jsi si raději koupil českou potravinu.
Takže co nového? Nic....
icon | 03.11.15 08:18:45  |  (8.143.137) | Knedlik   Aha
Takže jsme dozvěděli, že mm nejraději "Nakupuje hezky česky" - čili v Penny. Jen jestli nepatří ke skupině, která preferuje Staročecha a podobné echt české mňamky.
icon | 03.11.15 08:36:20  |  (9.153.103) | mm   staročech
Pane knedlíku, staročecha nepiju, nicméně z obalu tohoto piva je zřejmé, že ho vyrábí pivovar Nymburk. O šmakuládách z Lidlu se na obalu se dozvíte co? .......... ......
PRD!

Pro příklad pivo Argus je vyrobeno kde? V Polsku? V Rumunsku?? Nebo kde?
To samé je s potravinami.. Prémiové značky, zakrývají podřadné průmyslové potraviny. Je srandovní koukat na to, jak se michaelinský kuchař Paulus snaží cosi uvařit z potravin z LIDLU

citace z netu:
Lidl je ve všech svých posledních kampaních absolutně konzistentní a skvěle se mu daří dobývat cíl: vytvořit v médiích novou, lepší fasádu pro svůj obyčejný, otřískaný, lacině postavený dům s holobyty.

Snaží se v těchto kampaních co nejvíce zakrýt svou skutečnou identitu hard diskontu s pochybným zbožím a postavit před ní kašírované kulisy prímové samoobsluhy pro slušné lidi. Daří se to, kulisy jsou namalované krásně a říkají asi toto: My nejsme žádný krám pro socky, ale dobrý obchod s férovými cenami, máme dobré české věci, podívejte i nejlepší český šéfkuchař pro nás vaří. Potraviny ze všech koutů světa pak přikrývá "dny etnických kuchyní"" a o normám nevyhovujícím zboží mlčí. Je to chytrá taktika, být klient, agenturu pochválím.

Jedinou trhlinou je, že pohádka, kterou se nám tento diskontní řetězec snaží vyprávět, je kampaň od kampaně vzdálenější realitě a že kulisy jsou malované čím dál divočejšími barvami. Poselství té minulé, tedy že řetězec prodává české suroviny, se opíralo o jeho stopová množství v sortimentu. Sdělení bylo tudíž lživé, leč nenapadnutelné. Stejně tak je mimo jakoukoliv pochybnost, že by Roman Paulus dokázal v tomto obchodě složit do košíku suroviny na jedno jediné jídlo, které by odpovídalo hodnotám, jež ho vyšvihly do přízně michelinských komisařů. Nejenže by je nedal do košíku, ale doma by podle nich nevařil a představa, že by takové jídlo snědl, je už tak divoká jako kdyby Angelina Jolie měla hrát v příštím filmu Zdeňka Trošky. Soulad s hodnotami propagované značky není u nás pro "tváře" zatím podstatný, a kdyby čeští šéfkuchaři dostali tu možnost, neodmítli by ani kšeft na řasenku nebo dámské tampony. Od nich ale zodpovědnost za zákazníky nechtějme, každý zodpovídáme především za sebe. I oni, i vy, i já.

Tentokrát je tedy kulisa obzvlášť drze vyvedená. Lidem, kteří odcházejí z Lidlu s levným salámem a Bleskem v igelitce, to nedojde ani v nejmenším. Ale novým zákazníkům, o něž diskont usiluje, by tento rozpor možná mohl být už trochu nápadný. Pokud ještě ne, přála bych si kampaň ještě drzejší: co takhle farmářské potraviny ze srdce české přírody? Značka: domácí a přírodní. Snad by konečně trkla, s kým máme tu čest.
icon | 03.11.15 10:27:18  |  (0.90.68) | M.K.   mm
Zajímavé. Tak nám taky řekněte, kde máme nakupovat. V Penny? Kde je kvalita např. mléčných výrobků ještě horší? U Šafáře, kde mají pořád jen asi 5 druhů jogurtů a kde se zrovna tak težko dozvím, kdo a kde vyrobil salám. Samozřejmě se můžu zeptat, prodavačky jsou povinné mi to sdělit, ale zkuste to, když je za váma fronta. Kde jinde mají větší výběr ovoce a zeleniny? Kde jinde než v Lidlu můžu jednou týdně koupit čerstvého kapra? atd. Máte asi pravdu, že Lidl stojí za prd stejně jako ostatní řetězce, ale na rovinu, v Broumově nic lepšího není
icon | 03.11.15 10:45:25  |  (2.156.98) | pišta   mm
Tak už mi to nedá, abych taky reagoval. Nevím proč, když se někdo na něco zeptá, tak se neodpoví, ale raději se vypustí taková zhovadilost jako od "mm". Ať si každý nakupuje tam, kde mu to vyhovuje a na co má. O řetězcích jsme toho slyšeli tolik, že k tomu není co dodat a kde jinde nakupovat? Lidl - německé zboží, Penny - je to skoro to samé, jenom to má jiný název, Potraviny "Šafář" - vždyť taky vesele nakupuje ve velkoobchodě pro živnostníky "Makro" a pak to prodává zákazníkům, mimo jiné z posledních nákupů u "Šafáře" si mimo jiné odnáším obražené ledviny od košíků nebo informace co kde jakou babku bolí apod. V Penny je totální chaos a bordel a o ochotě personálu ani nemluvím. A abych běhal například pro kilo cukru, těstoviny, pečivo apod. na Křinické sídliště, tak tolik času zase nemám. Zřejmě pan mm tolik času asi má, protože z etiket má i načteno co se kde vyrábí (hlavně pivo), to mluví za vše.
icon | 03.11.15 10:51:17  |  (0.90.67) | Broumovák   Lídl pro M:K.
Čerstvého kapra koupíte jedině před vánoci nebo při výlovu.Ostatní ryby s čerstvostí mají pramálo. Dobrou chut.
icon | 03.11.15 12:54:37  |  (8.133.37) | Luděk   Lidl
Tak koukám kam se diskuze na můj dotaz ohledně přestavby a znovuotevření Lidlu dostala.Je vidět že někomu i takové téma stačí nato aby se mohl začít s někým handrkovat.
icon | 03.11.15 13:28:38  |  (0.90.68) | M.K.   Broumováku
Dřív měli čerstvé kapry celoročně v Hynčicích. Teď mají jen pstruhy. Když najdu dodavatele budu kupovat tam. Zatím mi stačí chlazený z Lidlu
icon | 03.11.15 13:57:11  |  (2.10.252) | mm   výrobce piva a potravin
Dobrý den diskutující, vás nezajímá, kdo a kde vyrobil pivo a potraviny, které konzumujete? Toto, a složení je pro mě základní informace, která mě zajímá.
Pokud pro vás ne, tak si udělejte čas, a přestanete šmakulády konzumovat.
Jistě, máte pravdu, sehnat kvalitní český produkt je těžké. Ale to neznamená, že budu požívat piva z Rumunska a Polska, a ostatní potraviny plné náhražek a jiných dobrot.
Když chci dobré uzeniny, koupím je u Pejskara v Polici, nebo v Hronově u řezníka na náměstí. pečivo je užasné u Šafáře z pekárny Police. Mléčné výrobky TATRA Hlinsko, nebo OLMA, nebo místní farmáři. Zelenina, česnek české, musí vonět. Raději toho koupím míň a dražší, než kvanta za cenu odpovídající kvalitě.
Nashledanou - věčný rejpal
icon | 03.11.15 14:10:17  |  (6.182.94) | B   výrobce piva a potravin
No, tak pokud považujete za rozhodující informaci o potravině, kde a kdo jí vyrobil tak to se asi přes zimu moc nenajíte. Raději toho koupíte míň a v zimě a na jaře třeba nic.
A kolik piv z Rumunska už jste vypil, že jste takový znalec a jsou určitě hnusné, když si můžete koupit nějaké zdejší pořádné pivo? Třeba Ježek.
icon | 03.11.15 14:26:30  |  (8.143.137) | Knedlik   No vida
Co se nám tu vyvinulo z to, že byl Luděk zvědavý na drby, kdo zařízl Lidl při kolaudaci. Dokonce kvůli tomu založil dvě diskuzní vlákna.
icon | 03.11.15 14:35:23  |  (7.119.65) | opbh   pro mm
Souhlasím :)
jen chci podotknout, že velkou část sortimentu značky Pilos v Lidlu vyrábí právě české mlékárny (Olma, Hollandia Karlovy Vary a další - http://www.zdravapotravina.cz/h/pilos), takže ono to není tak zlé, jak říkáte. To samé platí o uzeninách. Takže lidé, čtěte etikety!
icon | 03.11.15 15:21:11  |  (0.28.212) | pepa   pro mm
Tak podle vás,abych si udělal nákup podle svého gusta procestuji celý okres Náchod.Vy jste opravdu rejpal.
icon | 03.11.15 15:39:17  |  (8.154.105) | jup   mm
Jak se zdá, vážený/vážená koukala moc na pořad Jídlo s.r.o. a nyní je velkým potravinovým odborníkem před kterým se v každém krámě rozklepe prodavačka. Jinak Lidl je jistota, německý řetězec, který se snaží prodávat stejné výrobky co v Německu. Do Penny nechodím je tam nepořádek a výrobky nejsou tak kvalitní.
icon | 03.11.15 15:45:32  |  (8.133.37) | Luděk   pro Knedlika
Opravdu mne zajímalo proč se v plánovaném termínu neotevřelo informace že nebyla úspěšná kolaudace mi úplně stačí a nehledam za tím nijakou senzaci.
icon | 03.11.15 18:28:59  |  (.124.21) | EvaM   lidl
mm , hnus z Nemecka ?
neco tak pitomeho jsem jeste neslisela
icon | 03.11.15 19:16:23  |  (9.153.103) | mm   Evo M pravopis
neslyšela....
icon | 03.11.15 22:06:17  |  (6.223.247) | Jana   pro MM
Co konkrétně myslíte tím hnusem z Německa?
Já chodím do Lidlu ráda. Myslím, že žádný průšvih zatím neměl. Zboží jde bez problémů vrátit, nečekáte dlouho u pokladny je tam na Broumov výběr čerstvého ovoce a zeleniny. Spousta výrobků získala v Dtestu vysoké ocenění. Výrobky Pilos, polotmavé a černé pivo Argus považuji za velmi dobré a cenově příznivé.
I v Broumově máte na výběr. Nemusíte tam vůbec chodit. Nemusíte ho ani takto blbě hanět.
icon | 04.11.15 06:31:58  |  (0.90.67) | Broumovák   pro M:K:
A co prodává v Hynčicích ing.Petr Kovář?
icon | 04.11.15 07:23:19  |  (0.90.68) | M.K.   pro Broumováka
Nevím a neznám ho. Jezdili jsme do té líhně hned na kraji. Co a kde prodává?
icon | 04.11.15 13:40:49  |  (0.90.69) | .-.   Hnusy?
Ty najdete všude a ve všem. Oproti minulosti je nyní výhodné, že obsah musí být uveden na výrobku. Dobře si pamatují ty "zubní kartáčky" v jitrnicích z Masokombinátu Česká Skalice. Mně vždy udivuje paušální kritika kvality polských potravin. Kupují je tam, a jsem spokojený. Na př. kupte si drštkovou v Bedronce a porovnejte ji s tím doslova blivajsem, prodávaným jako drštkovou (ve sklenici) v Penny. A to výrobce ještě k tomu má tu drzost napsat na etiketu, že "vyrobeno dle speciální receptu".
V mnohém není u nízké kvality vina na zemi původu. Za vším vězí snaha našich dovozců nakupovat co nejlaciněji a prodávat co nejdráže.
icon | 21.08.17 18:29:22  |  (3.121.99) | Kateřina N.   Já jsem spokojená
Já osobně v Lidlu nakupuji ráda. S kvalitou zboží jsem spokojená, cena také více-méně přívětivá, akce také dobré (koukám na https://www.letakomat.cz/lidl/) a navíc to mám kousek.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra